Denníček: 30.11.2012

Rubrika: Denníček, Zobrazené: 11946

Ak som pred pár rokmi - nie celkom neprezieravo - nazval kompilát svojich čarbaníc Roky Fica I., bolo jasné, že temná sága bude v poličke prerušená nejakou inou kompiláciou, ktorá bude slúžiť ako predhovor k obsiahlemu thrilleru Roky Fica II.
Nikto samozrejme nemohol vedieť, koľko centimetrov poličky bude zaberať kronika tejto epizódy, dnes už vieme, že popri jej tučnej červenej predchodkyni je to len chudobná príbuzná.
Niečo, do čoho sa mi ani veľmi nechcelo, sa stalo skutkom a po tradičných pôrodných bolestiach je Modrá knižka na svete. A to tradične v elegantnom dizajne Pala Bálika.

Ako si možno všimnete, každá moja kniha si zaslúži osobitného vydavateľa.
Nepýtajte sa ma prečo.

Za tradičným predslovom, ktorý tentokrát brilantne napísal Roman Pataj, človek, ktorý má v redakcii našich novín na starosti preplievanie zátvoriek Petra Schutza a moju prevýchovu na zodpovedného človeka (inak takto šéf komentárovej strany), nasleduje esej od významného pardála slovenského grafického dizajnu, náruživého propagátora hlasnej reči a neúctivého postoja voči autoritám, držiteľa čestného doktorátu Novej trápnosti, profesora Ľuba Longauera o vzťahu čarbákov a politickej moci na území našej gubernie za posledných sto rokov.
Zväzok je doplnený poznámkovým aparátom osvetľujúcim súčasníkom (ako aj budúcim generáciám) absurdné udalosti vedúce k vzniku absurdných vyobrazení, ako aj menný register dotknutých osôb, živočíchov, predmetov a organizácií.


Publikáciu zoženiete u svojich obľúbených kamenných kníhkupcov, alebo tu, či tu.
Ak budete chcieť mať v knihe autogram autora, ten bude čučať v piatok 7. decembra od siedmej večer s perom v ruke v bratislavskom kiosku Artforum.

Neváhajte!

Zdvihnite svojim blízkym tlak pod vianočným stromčekom!